Mělo by to být o všem, ovšem hlavně o hlavních, hlavňových svazcích, chorobách, moru, blozích, "proboha" a tak.

latentní zpronevěra

5. 7. 2019 11:30
Rubrika: ne - ano

Jelikož předmět činnosti tohoto společenství jest vymezen vcelku vágně, a to především vymezením se vůči jiným společenstvím, není řečeno, že by mělo být společenstvím čistě hejtovacím. Přesto píši tento prvý článek s lehkým pocitem zpronevěry hned ze dvou důvodů - a sice že jím fušuji do předmětu činnosti Samozvancům a druhak že jest v podstatě positivním sdělením.

K věci:

chcete-li si přečíst článek, který spojuje svědectví křesťanského života s příležitostí k dobrému skutku, pak (nikoli vlažně) doporučuji Somrovací litanie od @psycho-kat

 

drážkovaná hlaveň - nesouvisí s tématem článku, je tu kvůli propojení s hlavním zaměřením blogu

 

-deF-

Zobrazeno 123×

Komentáře

radim24

Víš co u automatických zbraní nechápu? Kde berou energii k tomu aby se znovu nabily? To tam jsou uvnitř nějaké pružiny :o) ? Nebo energii berou ze zpětného rázu působeného výstřelem?

deFlegmatique

Já zatím měl možnost střílet jen z poloautomatických zbraní (na jedno stisknutí spouště nestřílí dávky, jen jednotlivé výstřely). Tam to ale funguje tím zpětným rázem, který hodí závěr dozadu a pružina jej vrátí zpět - vytahovač a vyhazovač vyhodí vystřelenou nábojnici a uvolní komoru, pružina v zásobníku vytlačí další náboj vzhůru a vracející se závěr jej šoupne do komory hlavně - nabito.
https://www.youtube.com/watch?v=JeIyN1Eke-U

radim24

Jo je to chytrý mechanismus, ještě štěstí že to vojáci nemusí natahovat jak budík :D

medofil

Mě by zase zajímalo, jak je zařízeno, aby když se do hlavně na obrázku vloží patrona, že se nevykutálí doprava a nevypadne.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz